1

Téma: Pokec

Pokud máte někdo potřebu se svěřit se svými zkušenostmi, radami, podněty a nápady, tak šup sem s tím. Jenom prosím o trochu kultury do příspěvků. Jinak moc děkuji všem registrovaným, doufám, že jim fórum alespoń trochu pomohlo a já se budu snažit, aby nové linky přibývaly.

2

Re: Pokec

Doposud jsem hrál na baskytaru Tenson. Na to, aby se člověk přesvědčil, zda ho to baví nebo ne to asi stačí. Je to prostě to nejlevnější a tomu také odpovídá kvalita. Ale nejvíc mi vadilo, že je kytara strašně těžká na krk. A tak se rodina slitovala a na vánoce se mi složili na novou. Zakoupil jsem CORT GB34J, Rosewood Fingerboard - 3-Tone Sunburst  viz. Facebook https://www.facebook.com/pages/Basa-pro … =bookmarks . Změna je to docela velká, teprve si na ni zvykám. A jaké máte zkušenosti s baskytarami pro amatérské hraní country a folk Vy?

3

Re: Pokec

Vidím že fórum přece jenom někdo navštěvuje a že teda asi bude mít smysl v něm pokračovat. Jenom mě mrzí, že kromě Pavla a Tomáš-Hradec nikdo ničím nepřispěl. Také by mi udělalo radost, kdyby se našel někdo, kdo by chtěl přispívat basovými linkami. Ono pokud člověk není profesionál, tak ten zápis v GP5, naposlouchání, korekce, zabere přeci jenom dost času a jak vidno, spousta lidí se rádo prostě jenom "veze". On by pomohl i ruční zápis, já bych to v GP5 přepsal a přidal melodii. Nicméně ani tohle mě neodradí, i když holt další skladby budou přibývat jen pomalu.

4

Re: Pokec

Minulý týden jsem se sešel s jedním dávným známým, velice dobrým kytaristou, který "konvertoval" na blues a bluegrass. A tak jsme si spolu zahráli, nebylo to asi úplně to pravé. ale poslouchat se to dalo. Dnes bychom měli mít další posezení, uvidím, jak to dopadne, případně bych doplnil postupem času i nějaké linky i z tohoto žánru.

5

Re: Pokec

Konečně se našel někdo, kdo by chtěl spolupracovat a jsem za to moc vděčný. MYSCAT také navrhl, abych někam umístil soubory v PDF a také v GP3. Už na tom pracuju, soubory budou dostupné na GOOGLE disc, jakmile to bude připravené, zveřejním odkazy. Jelikož jsem zatím tak trochu začátečník i ve správě fóra, tak bych rád požádal o pochopení, že zatím budu zápisy přidávat sám, mám to zatím zařízené tak, že obrázky jsou na Rajčeti  (v .jpg) a ve fóru dělám jen odkazy. Děkuji za pochopení. Nicméně i tak jde přidat obrázek pomocí img, je to to druhé okénko nahoře zprava, bohužel se mi ikonky nezobrazují a na fórech jsem nenašel radu, jak to napravit. Pokud by i tak chtěl někdo takto přidávat tak mě prosím informujte a já bych to přidal i na to rajče a na Google, ať jsou ty databáze shodné.

6

Re: Pokec

Dobrý den, ahoj basáci.
Jelikoš jsem tu nový, bohužel nemohu nikam psát, zakládat atd.. ale to nevadí, shovívavý admin v případě potřeby přesune tam, kam to patří.

Ve zkratce o mně, jsem úplný začátečník, pořídil jsem si z druhé ruky Squier Preciss a rád bych se naučil doprovod na country do hospůdky, či bluess a později i na něco víc :-).

Hodně čerpám od Jardy Koukoly, velice dobrý učitel, musím jen chválit, má trpělivost a je rozvážný, Jardo děkuji Vám.

Potřeboval bych se ale optat, zda neznáte někdo ochotného basáká, který by si našel chvilku občas a pomohl mi do začátků,
jsem z Náchodska.

Díky moc

7

Re: Pokec

Ahoj "Hurdas_NA"
Jsme tady všichni stejného zájmu a doufám amatéři a myslím si, že by bylo dobré si tykat.  Teť si mě trochu zaskočil tím, co je všechno omezené, ale žil jsem v přesvědčení, že registrovaní nemají až tolik omezení, podívám se na to.

Já osobně pro "trénování" používám zde vytvořené soubory GP5 přehrávané v programu GuitarPro 5.2, pustím si to na noťasu přes bedýnky a hrajeme "spolu" :-) Můžeš si je zkopírovat a v noťasu zpomalit, upravit, přehrávat jenom smyčku a tak. Vide Jardy Koukoly jsou velice dobré a taky ho zde vřele doporučujeme.

Pochopil jsem, že sháníš nějakého učitele, to bych Ti mohl doporučit stránky baskytara.com kde se tohle téma řeší a možná bys tam našel i někoho od Vás. Další možností je zkusit oslovit někoho z místní lidové školy, nebo se tam třeba na rok na ůplné základy přihlásit. Já osobně to doporučuji, sám jsem se naučil spoustu nešvarů a pak se je pracně odnaučoval.

Přeji mnoho úspěchů s "basováním"

Ahoj Vláďa

8

Re: Pokec

mc.vlada napsal:

Ahoj "Hurdas_NA"
.. Teť si mě trochu zaskočil tím, co je všechno omezené, ale žil jsem v přesvědčení, že registrovaní nemají až tolik omezení, podívám se na to...

..GuitarPro 5.2, pus....
..sháníš nějakého učitele

Ahojda Vláďo,
jojo,bohužel mi nešlo zhola nic jiného, proto jsem to sem zařadil.

Díky za doporučení programu, dívám se na to, no zkusím pohledat nějaké GP5 bicí, ještě tedy hledám i Automatického bubeníka, to je ale trošku problém. Ale jednou najdu.

S tim, začít navštěvovat ZUŠ se mi myšlenka honila hlavou též, ale říkám si jestli není pozdě.
Před lety jsem chodil do ZUŠ na žestě, pak přišel učňák atd, no hudebky byl konec, teď jestli by mi umožnil nějaký vyučující k němu docházet.
Spíše mi šlo o to, aby mi zkušený basák jen něco ukázal, poradil.

Velice mě to ale baví, třeba píseň od COP Těch pár minut, to je pěkné na rytmus a něco v takovém duchu bych chtěl hrát.

Vím, je to dlouhý kus cesty, ale postupně to půjde.

Díky za pomoc

9

Re: Pokec

Ahoj

S tou hudebkou, nevím jak u Vás, ale u nás je možné se domluvit třeba jen na jednom pololetí, co já vím, tak za žáky jsou vděční a vždy je možné se nějak dohodnout. A nebo třeba sami doporučí nějakého učitele mimo školu, každopádně bys ale musel předpokládám někam docházet.

V tom programu se dají samozřejmě přehrávat i písničky z našeho fóra, které jsou uloženy na disk google, viz odkaz "O souborech, umístění a všem okolo - pro členy", výhodou je, že si tam nastavuješ třeba i rychlost a můžeš začít trénovat pomalu. Nevím, proč sháníš zrovna bicí, lví službu Ti udělá metronom. Když se naučíš hrát s metronomem, půjde Ti to i s bubeníkem.

COP má velice dobré bluegrasssové písničky, nicméně pokud jsi úplný začátečník, začal bych opravdu s klasickým jednoduchým doprovodem country a přidával bych na složitosti.

Já začínal jako úplný amatér, kdysi jsem hrával klarinet a saxofon a jen tak u buřtů jsem brnkal na kytaru. Hraju podle toho, jak mám čas, někdy víc, někdy na to 14 dní nesáhnu, na jaře to budou tři roky a složitějšího nic zatím nezahraju. Ale když mě popadne taková ta trénovací mánie, tak jsou výskledky znát. A taky jsem udělal trochu chybu, že jsem si to zjednodušil a hrál spíš podle tabů a dneska se pomalu doučuju hrát podle not. Je to lepší.

Držím palce a vytrvej.

10

Re: Pokec

Ahoj přátelé basáci,
obracím se na Vás s prosbiškou, zda neznáte náhodou interpreta písničky,
nemůžu to nikde najít.

Mám jen kus textu s akordy, který jsem našel, ale je to bez interpreta.

Prosím o radu jestli někdo zná.

Moc děkuju :-)

G
Když jsem se jednou po Tennesse flákal,
C                D        G
slyšel jsem banjo hrát.

Hudbu tak drsnou a přece krásnou,
C                D         G
že jsem se musel smát.

    G
R: Tohle je přece bluegrass,
    C             D               G
   tak jenom bluegress zní.

   Na pláních modrá tráva se vlní,
    C          D       G
   tohle je Tennesse.


V Tennesse každej kovboj či farmář
má tuhle hudbu rád.
A proto každej, starej či mladej,
umí ji dobře hrát.

R: Tohle je přece ?

Kytara, banjo, foukačka s basou,
co kdo po ruce má.
Rozjetý housle, v kapele místo
i mandolína má.

R: Tohle je přece ?

Kvůli tý hudbě zahodil jsem já
svý boty toulavý.
Zůstal jsem navždy v kraji tý hudby,
zůstal jsem v Tennesse.

R: Tohle je přece ?

11

Re: Pokec

Takže píseň se jmenuje Bluegrass a údajně ji pro kapelu Bábydou, ze Starého Plzence ( 10 km od Plzně), otextoval někdy mezi roky 1986 až 1989 jejich tehdejší kontrabasista Miroslav Herejk.
Alespoň takto mi to bylo řečeno samotnými hráči. Od této kapely jsem tuto píseň také poprvé slyšel.
Bohužel, původ hudby nikdo z kapely neví.
Od žádné jiné kapely jsem tuto píseň zatím neslyšel.

Washburn XB 125, Warwick Take 12

12

Re: Pokec

Ahoj kamarádi.
Naskytla se mi taková možnost zahrát si občas v létě s malým sborem a partou muzikantů. Problém je, že hrají a zpívají hodně písniček od skupiny Jelen a já od nic nemám nic v notách. Tedy, než si objednám jejich zpěvník, nemáte někdo jejich písničky v notách. Samozřejmě, až bych něco vypotil, přihodil bych to na stránky :-)