1

Téma: Rada s novymi snimaci

Ahoj basisti.
Obracim se na vas s prosbickou o radu. Mam aktivku Cort action VA.
Jsou na ni snimace PSJC-F & PSJC-R a premyslim o vymeme za
SEYMOUR DUNCAN SJ5S.

Nemate nekdo zkusenost s temito snimaci?

Dopredu diky

2

Re: Rada s novymi snimaci

Ahoj kolego...

...sice to co napíšu není rada, ale třeba to povede k zamyšlení u všech, kdo by se chtěli zeptat na podobné...

...osobně jsem přesvědčen o tom, že veliké renomované firmy, ke kterým značka Cort rozhodně patří, mají dostatek prostředků na vlastní detailní vývoj. Pomineme-li fakt, že na světě již nějakou dobu existují 100%-tně spolehlivé, lety osvědčené koncepce, tak tito velicí výrobci vědí co dělají. Mají dostatek zkušeností, a už ve fázi vývoje dozajista zkouší různé kombinace všeho možného i nemožného, aby dosáhli maximální užitné hodnoty, kvality v dané kategorii. Pak, když mají odzkoušeno co se k sobě hodí, a skutečně to funguje, tak teprve pak jde nástroj do sériové výroby.

Jedinec, laik, amatér obvykle nemá prostředky na skutečný vývoj, na rozumnou formu pokusů... ani materiálově, ani co do měření, ani co do teoretických znalostí... takže obvykle jen experimentuje způsobem "coby kdyby" za pár drobných... o výsledku se bavit nemusíme... v 99,9% případů to vede jen ke zhoršení vlastností původního nástroje, aparátu, což ale dotyčný experimentátor nikdy nepřizná. Nedlouho na to se obvykle takové nástroje objevují v bazarech.

Pokud se Ti z nějakého důvodu nelíbí zvukový projev Tvého nástroje, pak je možná lepší uvažovat o koupi jiného nástroje, a prodeji současného (ovšem v originálním stavu, nikoli rozvrtaném). Zajdi si do větších prodejen hudebních nástrojů, věnuj tomu čas… pohraj si na různé typy nástrojů s různými kombinacemi dřeva, tvarů, konstrukcí, elektronik… a pak se Ti třeba povede, že Ti nějaký nástroj učaruje tak, že si ho spokojeně odneseš domů. Nebo si nech postavit nástroj u profesionálního kytaráře přesně podle svých představ. Skutečný profesionál Ti jistě rád objasní i co jak funguje, navede Tě správným směrem v tom co je možné chtít, co je možné očekávat od té či jiné koncepce, materiálu, kombinace… … …

Yamaha TRBX 505, Laney RB5, kabely Planet Waves...

3

Re: Rada s novymi snimaci

Zkušenost s jinými snímači nemám.

Nicméně hodně muzikantů s tímto experimentuje a nemyslím si až tak, že by to byla cesta vysloveně špatným směrem. U nástrojů od 25-30 tisíc výš si myslím, že jsou od výrobce tak nastaveny, že je asi škoda cokoli měnit. U levnějších nástrojů určitě kvalitnější snímač, nejlépe takový, které používá daná značka mohou být přínosem, už třeba jenom proto, že co muzikant, to vlastně jiný názor na výsledný zvuk.

A mám takové tušení, že se snímače probíraly na baskytara.com tak to zkus tam.