1

Téma: Nahrávání přez efekt a používání efektu

Ahoj basáci,
zkoušel jsem různě pohledat, ale marně, proto se na Vás obracím pro radu.

Dostal se mi do ruky multi ZOOM B2, bohužel ale po propojení všeho potřebného se mi dostává
mírného opoždění záznamu zvuku z efektu.

Nemáte nějakou radu na tento problém?

Za každou budu rád, dělám si občas záznam pro zpětný poslech chybovosti mé hry, žádná studiovka :-)

Díky moc

2

Re: Nahrávání přez efekt a používání efektu

Ahoj.
Téma jsem přesunul sem, bylo by lepší, abychom takové diskuse řešili ve fóru pokec a téma o hře na baskytaru ponechali spíše na takové hotové rady.

Z efektama zkušenosti nemám, používám jen kompresor. A s tím problémy nemám. Ale když jsem se zajímal o bezdráty, tak jsem se dočetl, že tuto vlastnost mají některá levnější zařízení. Ten efekt co popisuješ neznám, nemám ponětí, proč to dělá a myslím si, že kvalitní zařízení by tuto vlastnost mít nemělo. Obávám se, že neexistuje zařízení, které  by ten signál zase "urychlilo".

3

Tak jsem něco nalezl na interntu, nejedná se o zrovna nejlevnější zařízení. Dost dobře jsem nepochopil, co používáš k nahrávání. pokud používáš PC, mohlo by to mít něco společného se zvukovkou, SW zpracováním zvuku či něco takového. pokud používáš nějaký klasický audio záznam, pak mě nic nenapadá.

4

Ahojda,
děkuji za radu, závada vyřešena výměnou kabelu.

Pro doplnění používám PC a program Audacity, nejspíš úplně nejobyčejnější program pro záznam, má ale spousty různých úprav, synchro stop atd..
Na tomhle programu se mi líbi to, že lze pořídit záznam několika stop po sobě, libovolně je upravit.

Příklad stopa 1 - mikrofon, 2 - doprovodná kytara, 3 - basa. Je to velice amatérský program ale stačí pro základ.

Bohužel jsem měl vadný kabel který propojuje zdroj zvuku a PC tedy (3,5mm-3,5mm) jack a po výměně je vše bez problémů.
Možná to pomůže pro případný něčí obdobný problém.

5

No, tak to by mě nenapadlo. A víš přesně, co tomu kabelu "chybělo"?

Jinak Audacity už jsem viděl, ale nepoužívám ho, já si záznam nedělám. Používám pouze notařní GP5 a pak prográmek na přehrávání, teť nevím, ja se jmenuje, když naposlouchávám basovou linku, umí přehrávání zpomalit, má i ekvalizér, že si hlubší tóny zvýrazním a tak.  No a GP5 používám i na trénování.