Jít do obsahu fóra

BASA PRO RADOST

Fórum o basových linkách nejen v country, folku a trampské písni a všem ostatním okolo baskytary

Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.

Pojďte pomoci tvořit fórum - přidejte svůj názor - buďte s námi country

Fórum je nekomerční, přihlášení a přístup k notám zadarmo. Případné odkazy na jiné stránky či obchody jsou jen projevy spokojenosti. Přístup ke skladbám v jiných formátech a bez vodoznaku jen pro registrované

Veškerá zde zveřejněná díla jsou případně citace původních děl, nejsou určena k dalšímu šíření či jakékoli jiné publikaci a jsou určena pouze pro studijní účely především obce amatérské

Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem %s musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty


Požadované informace

Prohlédnout téma (nejnovější)

3

Ahoj,
bezdrát používám často také - je to pohodlné a HLAVNĚ - i když hraješ s odposlechem, můžeš si jít poslechnout věrný zvuk,
protože né vždy(a všude) máš v odposlechu to správné.
Existuje i bezdrát, který je přímo na JACKu (anténka čouhající z basy) a pak není ani starost s opaskem.
Závěr: jsem s ním také valmi spokojen.

2

Tak, jelikož jsem byl už s bezdrátem několikrát hrát, dlužím vám informace. V hospodě naprostá pohoda, velice dobrý přenos, je jedno, kde sedím, nejsem vázaný postavením komba (které patří k hospodě a jeho místo je konstatntní) a mohu si v klidu poslechnout, jak nám to zní. A hlavně, nikdo mi po ničem nešlape. Akorát je potřeba mít opasek nebo kalhoty, za které je možné vysílač zastrčit, tahání po kapsách není ideální. Ve vysílači jsou dvě tužkové baterie, které vydrží na cca 4 hraní od sedmi so jedné až dvou (když nehrajem, vysílač vypínám)
Tak že já jsem s bezdrátem spokojený.

1

Čas od času si jdeme s přáteli zahrát do hospůdky.  Nikdy se neubráníte v takovém prostředí, aby kolem Vás nikdo nechodil a nehamtal Vám po kabelu. A co si budeme namlouvat, i jako amatéři si nekoupíme ten nejlevnější kabel, no a pak to zamrzí. Začal jsem tedy pokukovat po bezdrátovém připojení.  Na různých fórech jsem se dočetl, že ty úplně nejlevnější zpožďují signál, zkreslují, zavádějí do reprodukce hodně šumu.
Zkoušel jsem se popídit i po případném schématu pro amatérskou stavbu, ale bez úspěchu. Pak mi svitla naděje, když jel synovec, také muzikant, dělat do Anglie a vyprávěl mi, jak tak tam mají v bazarech levné nástroje a tak. Tak jsem ho požádal, aby se mi podíval po bezdrátu, no nakonec tam po roce a něco skončil a po ničem se mi nepodíval.
No a pak přišel výprodej prodejny hudebnin v Brandýse "Fidlátka". Skočil jsem na jejich stránky a našel bezdrát The t.bone EWS-16PT. Dnes už není v prodeji, ale původně se prodával řádově za 3 000 - 3500,- Kč. A na "Fidlátkách" byl za 950,- Kč!!! No nekupte to.
https://img20.rajce.idnes.cz/d2002/9/9852/9852422_42593e66c345477abd11b9a582341b73/images/EWS1.jpg?ver=0
První dojem byl takový rozporupný, než jsem přišel na to, že je potřeba nastavit vysílač a hlavně, nastavit trochu jinak kombo, než při použití kabelu.
Jedná se o vysílač přijímač pracující na 16 kanálech UHF, s možností připojení mikrofonu, nebo nástroje (přepínač na vysílači i přijímači). Zakoupené balení mělo pouze kabel pro připojení nástroje, bez mikrofonu.  Vysílač má nastavitelný gain a přijímač citlivost, pro potlačení šumu. Nastavení gain má velký rozsah, nastavením potlačení šumu jsem zásadní rozdíl nepostřehl.
Při reprodukci zanáší zařízení malonko šumu do reprodukce, dá se to minimalizovat vhodným nastavením. Při nastavení gain na vyšší hodnoty má signál tendenci zkreslovat. Zpoždění signálu jsem nezaznamenal. Pokud si však pohrajete s nastavením, je možné dosáhnout věrného přenosu ve velmi uspokojivé kvalitě, která je pro hraní "v hospůdce" víc jak dostačující. Nikdo Vám nešlape po kabelech a stanete se v pohybu svobodným, jako třeba kolegové na akustické nástroje.

V sobotu jdu se zařízením poprvé hrát do hospody, tak budu případně referovat, jaké byly dojmy.TOPlist